Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Jakie cechy powinien mieć dobry instalator?

Autor: admin Data: 2018-03-26 16:25:24

 Dobry instalator powinien posiadać zestaw cech, abyśmy mogli powierzyć mu montaż instalacji. Warto więc go sprawdzić i przekonać się czy nimi dysponuje zanim zacznie pracę. A zatem, po cechach negatywnych przyszedł czas na pozytywne aspekty, którymi musi wyróżniać się instalator.

 

1 Punktualność

Punktualny instalator to dobry instalator. Jeżeli na pierwsze spotkanie przyjdzie spóźniony, to może założyć, że Twoja instalacja nie zostanie wykonana na czas.

 

2 Wygląd zewnętrzny

Jest to nie zwykle ważne, gdyż dobry instalator całym sobą świadczy o jakości wykonywanych usług. Jeżeli jego wygląd jest schludny i zadbany, to możemy śmiało zakładać, że tak samo będzie wyglądała instalacja.

 

3 Liczenie się ze zdaniem klienta

Niektórzy ignorują klientów i zakładają, że oni wiedzą najlepiej. Błąd! Dobry instalator powinien wysłuchać zaleceń klienta, jego życzeń i obaw, aby odpowiednio przygotować pracę i spełnić oczekiwania.

 

4 Uczciwy projekt, uczciwa cena

Wielu z instalatorów jest zbyt pewnych siebie i już podczas pierwszego spotkania z ochotą rzuca kwotami za instalację. Nie daj się zwieść. Najpierw powinieneś ujrzeć projekt, a dopiero potem kwotę, jaką przyjdzie Ci zapłacić.

 

5 Zaangażowanie

Każdy projekt jest inny, a każdy budynek posiada swoją specyfikę. Dlatego dobry instalator podpowie dobre rozwiązania, podejdzie do klienta indywidualnie, a nie jak do hurtowego wyrobu. Jego wiedza powinna pomóc klientowi w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości instalacyjnych budynku.

 

6 Kontaktowość

Łatwość kontaktu to dziś podstawa. Instalator, z którym nie można się skontaktować jeszcze przed pracą nie będzie chętny do kontaktu w każdym innym momencie.

 

7 Wykształcenie i doświadczenie

Chodzi tu przede wszystkim o szkolenia, kursy dokształcające oraz inne aktywności, które pomogły instalatorowi podnieść swoje kwalifikacje. Dodatkowo warto sprawdzić jego referencje i przekonać się jak wykonywał swoją pracę w przeszłości. Dobry instalator powinien znać nowoczesne trendy, ale nie być zarozumiałym pyszałkiem, który wie już wszystko.

 

Gdzie go szukać?

Najprościej skonsultować się z dystrybutorem systemów zabezpieczeń. Jest to najprostszy sposób, aby dowiedzieć się wiele o instalatorze, a jednocześnie uzyskać informacje, który z instalatorów jest najlepszy. Jest to najkrótsza droga do uzyskania instalacji działającej przez wiele lat.

Artykuł przygotował sklep internetowy z systemami alarmowymi Montersi.pl - https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa

 

 

montersi

Brak komentarzy!
kod